Knihovna Řevničov
Naposledy aktualizováno: 8.4.2021

Ptačí zpěvy.

   I když je venku ještě poměrně chladno je skoro nemožné nevšimnout si zpěvu ptáků. A víte proč? Právě v jarních měsících lákají svým zpěvem ptačí samečci své protějšky k zahnízdění.

   Abychom těmto malým a krásným tvorečkům usnadnili dobu námluv a s tím spojené hledání nového bytečku, rozhodli jsme se pro výrobu ptačích budek. Od nápadu k realizaci byl už jen krok a tak se nám povedlo o víkendu 13. a 14. března rozmístit 19 po domácku vyrobených budek. Budky jsou určeny sýkorám, brhlíkům, šoupálkům a dalším malým ptáčkům. Poděkování patří všem, jen těm, kdo budky věšeli v zimě a větru patří poděkování dvakrát.

   Z důvodu vládních nařízení nebyla akce předem zveřejněna. Kdo se chtěl podílet, pracoval na výrobě budek doma sám nebo pod dohledem rodičů a také sám budky věšel na předem dohodnuté místo. Materiál na budky dodal, jak kdo mohl z vlastních zásob.

   Budky budou potřebovat i další následnou péči jako je např. údržba po vyhnízdění atd. Pokud bude příští rok příznivější než ten letošní, budeme pokračovat a pokusíme se zajistit materiál pro výrobu a pro ty nejmenší pomocníky i sestavení budky z předem nařezaných dílů.

   Budky si můžete při procházce prohlédnout u cesty při příjezdu k rybníku Ráček nebo v obecním lesíku.